اخبار

اجرای نمایش قیزیل باشماق در تالار اندیشه مشگین شهر

اجرای نمایش قیزیل باشماق در تالار اندیشه مشگین شهر
نمایش موزیکال «قیزیل باشماق» با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل در تالار اندیشه مجتمع فرهنگی و هنری مشگین شهر به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، نمایش موزیکال «قیزیل باشماق» با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل در تالار اندیشه مجتمع فرهنگی و هنری مشگین شهر به روی صحنه رفت و تا  پایان آذر ماه میزبان علاقمندان به تئاتر و نمایش خواهد بود.

محمدرستمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین شهر در حاشیه اجرای این نمایش هدف از اجرای نمایش فوق را احیای سنت و فرهنگ و ارتقای تئاتر فولکلوریک استان و شهرستان عنوان کرد، گفت : این نمایش به زبان ترکی آذربایجانی در حوزه کودک و نوجوان بوده و استقبال خوبی از  سوی دانش آموزان مدارس از این نمایش بعمل آمد.

نمایشنامه قیزیل باشماق برگرفته از داستان فولکلوریک آذربایجانی " گوزل فاطما" (فاطما ننه) و کاری از گروه تئاتر عنوان به نویسندگی ابراهیم عادل نیا و کارگردانی حسن شیخ زاده و آهنگسازی البرز صادقی است. این نمایش منتخب اجرا در جشنواره تئاتر بین المللی کودک و نوجوان همدان بود که در این جشنواره موفق شد جایزه برتر طراحی لباس و نامزدی در رشته موسیقی بخش بین‌الملل این رویداد هنری را کسب کند. سایه عباسپور، شاهین رمضان پور، یوسف جاوید، نینا شاه محمدی، مونا محمدنژاد، ندا محاسن، سحر رنجبر، حسین ایمانی، عباس گلمغانی و حسین درخشان از جمله ایفاگران نقش های مختلف این نمایشند.

۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید