اخبار

جشنواره استانی تئاتر فجر جان تازه ای به هنرهای نمایشی استان بخشید

جشنواره استانی تئاتر فجر جان تازه ای به هنرهای نمایشی استان بخشید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: میزبانی از جشنواره استانی تئاتر فجر خون جدیدی در رگ‌های تئاتر اردبیل جاری کرد تا همچنان نبض اعتلای هنرهای نمایشی در حال تپیدن باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، ناصر اسحاقی در آئین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر بخش استانی تصریح کرد: میزبانی اردبیل از این جشنواره باعث هم‌افزایی و تعامل بین استانی شده و آثار مثبت زیادی را برای فرهنگ و هنر منطقه خواهد داشت.

وی تئاتر را انعکاس زیبایی‌های طبیعی و بیانگر رویدادها و اتفاقاتی دانست که در اطراف ما می‌گذرد که باید در انعکاس این رویدادها همچنان وفادار و امانتدار باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یادآور شد: تمامی رشته‌های هنری به صورت عام و تئاتر به صورت خاص مشکلات اخلاقی، رفتاری و اجتماعی جامعه را نشانه بگیرند تا برای بازکردن گرهی از گره‌های محیط پیرامونی اقدام عملی انجام پذیرد.

اسحاقی ادامه داد: تئاتری که از دغدغه‌های اجتماعی به دور باشد شاید به تماشاکردنش بیارزد ولی از تاثیرپذیری و عمق کافی بهره‌مند نخواهد شد.

وی حال خوب تئاتر اردبیل را مدیون هنرمندان فعال این عرصه توصیف کرد وافزود: حال خوب تئاتر اردبیل نه بخاطر مسائل اداری، اجرایی و پشتیبانی آن بلکه بخاطر ذوق و علاقه و مهارت هنرمندان بوده و چنین حس و توانایی هنرورزان بسیار ارزشمند است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: میزبانی از جشنواره تئاتر فجر در اردبیل به پشتوانه ذوق و همت هنرمندان بوده و با تداوم چنین رویکردی روزهای روشن تئاتر اردبیل فرا خواهد رسید.

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید