اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر با حضور مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد استان اردبیل در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر با دستور جلسه بررسی آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی شهرستان و راه­های پیشگیری از آنها با حضور مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد استان اردبیل در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام بیگی امام جمعه شهرستان کوثر با بیان این نکته که در حال حاضر ناهنجاری های اجتماعی سلامت جامعه و استواری بنیان خانواده ها را تهدید می­کند، گفت: استفاده از مواد نیرو زا و اعتیاد آور در بین جوانان به صورت گسترده شیوع پیدا کرده است که عدم آگاهی خانواده ها از این امر به این معضل اجتماعی دامن زده است. لذا دستگاه های اجرایی مربوطه که در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می­کنند باید در وحله اول با همکاری و مشارکت با نهاد ها و متولیان فرهنگی در بحث آموزش و فرهنگ سازی در بین مردم شهرستان بویژه جوانان اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار شهرستان کوثر نیز ضمن گزارش کامل از وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان کوثر گفت: جوانان جامعه سرمایه های اجتماعی این مرز و بوم هستند بنابراین باید همه تلاش و همت خویش را در بحث آموزش و تربیت این نسل کارآمد جامعه به کار بریم

وحید کنعانی اعتیاد را یکی از اساسی ترین و اصلی ترین معضل اجتماعی دانست و افزود: اعتیاد به مواد صنعتی که در حال حاضر به راحتی در دسترس جوانان قرا می­گیرد گریبان گیر جامعه شده است و جوانان را از مسیر  ترقی و تعالی باز داشته است بنابراین اقدامات پیشگیرانه باید با همت تمامی ارگان ها و نهاد ها و ادارات صورت گیرد و دغدغه تمامی مسئولین شهرستان باشد تا با برگزاری کارگاه های آموزشی، برپایی ایستگاه خدمات مشاوره رایگان برای خانواده ها، برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی و ... در سطح شهرستان بتوانیم در ریشه کن کردن این آسیب اجتماعی قدمی رو به جلو برداریم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این جلسه با اشاره به ظرفیت های جلسات شورای فرهنگ عمومی در کاهش آسیب ها اجتماعی گفت: همفکری و هم افزایی در این جلسات می­ تواند راهگشای بسیار از معضلات و آسیب های اجتماعی باشد.

سید ناصر اسحاقی معرفی مفاخر شهرستان را در بحث الگوسازی در شهرستان در بین خانواده ها ضروری عنوان کرد و افزود: زمانی که خانواده ها در تربیت فرزندان خویش الگوی تربیتی مناسب و ملموس را داشته باشند مشکل زیادی را در معرفی اشخاص و افراد موفق جامعه به فرزندان خویش در راستای الگوی گیری در حوزه های مختلف نخواهند داشت.

۲۵ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید