اخبار

آیین افتتاح سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

آیین افتتاح سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر اکران فیلم‌های منتخب سی ‌و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینما انقلاب اردبیل آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، آیین افتتاح سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر با حضور استاندار اردبیل و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سینما انقلاب اردبیل برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در حاشیه افتتاح این جشنواره به اقدام خوب پخش فیلم‌های منتخب جشنواره فجر در استان‌ها اشاره کرد و گفت: استان اردبیل نیز میزبان این رویداد است و ما خوشحال هستیم که از امروز تا 22 بهمن به غیر از جمعه و شنبه هفته آینده که با ایام شهادت حضرت زهرا(ع) تقارن یافته است در پنج سانس فیلم‌های منتخب به نمایش گذاشته می‌شود که علاقمندان می‌توانند با تهیه بلیط از 12 بهمن ماه در سینما انقلاب اردبیل به تماشای فیلم‌های جشنواره بنشینند.

سیدناصر اسحاقی با اشاره به بی‌رونق بودن سینماها در سال‌های گذشته تصریح کرد: حتی پرفروش‌ترین فیلم‌ها نیز در این استان با استقبال کم مردم روبرو شده بود و متاسفانه در 30 سال گذشته سینمای ما در محاق قرار داشت و نتوانسته بود مانند سایر حوزه‌ها به رشد و بالندگی برسد ولی با تجهیز سینماها و حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرهنگسازی های انجام گرفته در حوزه سینما توانسته ایم به پیشرفت و ترقی چشمگیری دست یابیم.

وی ورود استان اردبیل را به باشگاه تولید فیلم بلند یادآور شد و بیان کرد: ما از سال گذشته وارد این باشگاه شدیم و دومین فیلم بلند استان نیز کلید خورده و در حال تولید آن هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از استاندار اردبیل خواست، تا نسبت به تامین اعتبار موردنیاز برای تکمیل تالار شهر کمک و عنایت ویژه داشته تا اهالی فرهنگ و هنر از این فضای ارزشمند استفاده کنند.

اسحاقی همچنین ضرورت تعیین تکلیف سینما لاله را یادآور شد و اظهار کرد: این مجموعه به دلیل اختلاف بانک و مالک سینما سال‌هاست بلاتکلیف مانده که امیدواریم با مساعدت استاندار اردبیل و مسئولان امر هر چه سریعتر این موانع برطرف شده و شاهد فعالیت سینما لاله باشیم.

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید