اخبار

اجرای قطعات ترکی و فارسی توسط هنرمند اردبیلی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر

اجرای قطعات ترکی و فارسی توسط هنرمند اردبیلی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر
قطعات ترکی و فارسی برای اولین بار توسط پارسا خائف هنرمند جوان اردبیلی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در تالار نیاوران اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، برای اولین بار قطعات ترکی و فارسی توسط پارسا خائف هنرمند جوان اردبیلی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در تالار نیاوران اجرا خواهد شد.

پارسا خائف در اردیبهشت سال ۱۳۸۴ در اردبیل بدنیا آمد او از  ۸ سالگی آموزش آواز ایرانی را آغاز کرد. این هنرمند با استعداد در اردبیل، با شرکت در کلاسهای آواز حوزه هنری و مجتمع هنری فدک، آموزش اصولی و علمی آواز را نزد اساتید اردبیلی خود آقایان محمد علی احدی و  حیدر محرمی آغاز کرد و توانست در سال 96 نفر اول جشنواره موسیقی استان را در رشته آواز ایرانی کسب کند. پارسا خائف از سال  96 تمرین خود را برای شرکت در جشنواره ملی موسیقی جوان آغاز کرد و با کمک و راهنمایی اساتید خود در تهران آقایان علیرضا مهدیزاده و فواد سمیعی  و همچنین با بهره مندی از آموزشهای استاد امید مظهری در تبریز ، در تابستان 97 بعنوان نفر اول رشته آواز جشنواره موسیقی جوان انتخاب و معرفی شد. او در آواخر سال 96 قطعه اشک مهتاب استاد محمد رضا شجریان را با آهنگسازی : حسن یوسف زمانی تنظیم: فواد_سمیعی  شعر : سیاوش کسرایی کارگردان : مهدی رشوند  باز خوانی و  تقدیم به علاقمندان استاد نمود.

پارسا خائف در سال 96 با ارکستر کودکان نبریز به سرپرستی استاد قادر رودکیان همکاری خود را آغاز کرد و در تابستان امسال همزمان با عید سعید قربان در تالار بین المللی شهریار تبریز به مدت دو روز با آنها به اجرای قطعات آوازی و تصانیف مختلف پرداخت که با استقبال عموم روبرو شد.

او همچنین با ارکستر کودکان رودکی تبریز در جشنواره بین المللی شمس و مولانا (خوی) شرکت کرد و توانستند با اجرای بی نظیر خود که بسیار مورد تشویق حاضرین و بخصوص داور اصلی جشنواره استاد کیوان ساکت قرار گرفت و بعنوان گروه برگزیده جشنواره  بین المللی شمس و مولانا سال ۹۷ انتخاب شدند .

پارسا خائف همچنین در سال جاری با شرکت جشنواره استاد همایون خرم با اجرای تصنیف در میان گلها بعنوان برگزیده این جشنواره در رشته آواز انتخاب و تندیس و لوح تقدیر جشنواره را در مرحله نهایی از آن خود کرد .

پارسا خائف ۲۴ بهمن در تالار نیاوران تهران همزمان با شروع سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر همراه با ارکستر جوانان رودکی به اجرای قطعات ترکی و فارسی خواهد پرداخت.

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید