اخبار

اختتامیه جشنواره قصه‌های ننه شاهسون مغان در پارس‌آباد

اختتامیه جشنواره قصه‌های ننه شاهسون مغان در پارس‌آباد
اختتامیه جشنواره قصه‌های ننه شاهسون مغان در پارس‌آباد برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، آیین اختتامیه جشنواره قصه ها ننه شاهسون به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس‌آباد و با همکاری انجمن داستان‌نویسی ورق‌های خاموش با حضور قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و مسئولان و فرهنگ‌دوستان در مجموعه سینمایی فرهنگی انقلاب پارس‌آباد برگزار گردید.

در این مراسم، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی با اشاره به نقش انجمن‌های ادبی در پرداختن به مسائل بومی گفت: انجمن‌های ادبی می‌توانند با پرداختن به مسائل فرهنگی اقلیمی و بومی خود، منشا اتفاقات بزرگ در کشور باشند. همین‌طور که انجمن ادبی ورق‌های خاموش، با نگرش ویژه به مسائل بومی، به دنبال جمع‌آوری خاطرات ایل شاهسون رفته‌اند که با تبدیل آن به ادبیات، باعث ریشه‌دار شدن و نشر این فرهنگ اصیل خواهد شد.

جشنواره قصه های ننه شاهسون17 الی 30 بهمن برای نخستین بار به منظور زنده نگه داشتن آیین ها، سنت و آداب و رسوم ایل شاهسون مغان وانتقال این ارزش‌ها در قالب داستان مکتوب به نسل‌های آینده برگزار شد و حاصل این جشنواره به صورت کتاب منتشر می‌شود.

در حاشیه این آیین کارگاه قصه گویی و قصه‌نویسی با حضور قزلی مدیر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان درسالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  برگزار ودر پایان این کارگاه به نقد و بررسی داستان پرداخته شد.

۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید