اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان نمین

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان نمین
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین در سال جاری با دستور جلسه تصمیم گیری و برنامه ریزی در خصوص مناسبت های مهم ماه های شعبان و رمضان در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین در سال جاری با دستور جلسه تصمیم گیری و برنامه ریزی در خصوص مناسبت های مهم ماه های شعبان و رمضان با حضور امام جمعه و فرماندار و اعضای شورا در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

از جمله مصوبات این جلسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان، لیکن مقرر گردید همایش استقبال از ماه مبارک رمضان با برنامه ریزی دقیق ادارات (تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، سپاه ناحیه، شوراهای اسلامی شهر و روستا، هیات امنای مساجد، بخشداران محترم و با مسئولیت رئیس اداره تبلیغات اسلامی) و با شکوه خاصی برگزار گردد.

2-مقررگردید در خصوص برگزاری مراسم گلریزان (آزادسازی زندانیان) در ایام ماه مبارک رمضان که همه ساله در این ایام توسط دادگستری شهرستان برگزار می گردد. لذا دستگاههای اجرایی شهرستان نسبت به اطلاع رسانی مراسم یادشده به افراد تحت پوشش اقدام عاجل بعمل آورند.

3-مقررگردید در راستای اجرایی نمودن بیانات حکیمانه مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ایی (مدظله العالی) در گام دوم انقلاب، اعضای شوراء پیشنهادات لازم را در حوزه کاری خود به دبیرخانه شورا اعلام داشته و آمادگی لازم را برای ارائه گزارش در جلسه آتی داشته باشند.

4- مقررگردید با پیگیری فرماندار شهرستان ظرف مدت یک هفته آتی نسبت به استقرار اداره اوقاف و امورخیریه در شهرستان اقدام عاجل بعمل آید. ضمن آن که، با فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان، مساجد شهر و روستا در بعد مدیریت تبلیغی و فرهنگی توسط اداره تبلیغات اسلامی و در بعد مدیریت داخلی توسط اداره اوقاف و امورخیریه ساماندهی شده و برای آن ایام آمادگی لازم را داشته باشند.

 5-مقررگردید با عنایت به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان ، لذا شورای قرآنی نسبت به تبیین و برنامه ریزی دقیق در راستای قرآنی نمودن فضای منازل، مساجد و ادارات همانند سالهای گذشته اهتمام ویژه ایی داشته باشند. 

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید