اخبار

برگزاری عصر شعر رهایی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در پارس‌آباد

برگزاری عصر شعر رهایی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در پارس‌آباد
به ‌همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس‌آباد، عصر شعر رهایی به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

  

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، عصر شعر رهایی به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر به ‌همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن شعر و ادب و کانون بسیج هنرمندان شهرستان پارس‌آباد، با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولین و جمعی از شعرای شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد برگزار شد.

هاتف رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد ضمن تبریک این روز گفت: یادآوری چنین نقاط عطف تاریخ‌سازی و زنده نگه داشتن این افتخارآفرینی و حماسه‌سازی ملت ایران به زبان هنر و ادبیات به انتقال ارزش‌ها به نسل‌های آتی کمک خواهد کرد بنابراین زبان ادبیات و هنر در ادبیات مقاومت و پایداری این مرز و بوم نقشی انکارناپذیر دارد.

حجت الاسلام سید سعید رشادی امام جمعه شهرستان پارس آباد نیز در این مراسم، فتح خرمشهر را نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس دانست و گفت: شعرا باید در آثار خود جهت داشته باشند و در سروده‌ها و نوشته‌های خود اهداف والای انسانی و اسلامی را دنبال کنند، کما اینکه هروقت و هرکجا چنین امری اتفاق افتاده شاهد آثار و برکات فراوانی بوده‌ایم

در این مراسم شعرا و ادبای منطقه به شعرخوانی و خاطره‌گویی در موضوع فتح خرمشهر و دفاع مقدس پرداختند.

در پایان از حاج ایرج محمدزاده جانباز دفاع مقدس و از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تجلیل به عمل آمد.

 

۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید