اخبار

تأسیس موزه عکس و سینما در مشگین شهر

تأسیس موزه عکس و سینما در مشگین شهر
موزه عکس و سینمای شمالغرب کشور در مشگین شهر افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، موزه عکس و سینمای شمالغرب کشور با حضور غریب منوچهری معاونت محترم هنری و سینمایی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و جمعی از مسئولین ارشد استان و شهرستان در مشگین شهر افتتاح شد .

محمدرستمی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مشگین شهر  ضمن تقدیر و تشکر از بانیان موزه فیلم و عکس بویژه از اهداء کننده محل موزه آقای اسکندرزاده  و مدیر عامل موسسه فیلمسازی رویای خیاو هنر گفت: تأسیس این موزه در جهت افزایش ظرفیت فرهنگی و هنری  و ماندگاری آثار سمعی و بصری  هنرمندان با سابقه بوده وآنرا را از افتخارات فرهنگی این شهرستان مشگین شهر در شمالغرب کشور اعلام نمودند .

وی افزود: در راستای پیاده سازی سیاستهای اداره کل متبوع درجهت واگذاری فعالیتهای فرهنگی وهنری به بخش خصوصی و تقویت آن با تشویق اداره و پشتیبانی و پیگیری لازم منجر به ایجاد و تأسیس این مکان فرهنگی و هنری گردید.

موزه فیلم و عکس مشگین شهر زیر نظر موسسه رویای خیاو هنر با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در فضای تقریبا500متر مربع در مرکز شهر روبروی بقعه شیخ حیدر در محل مجتمع فرهنگی تجاری ساوالان شامل عکس ،اسناد، تجهیزات عکاسی قدیمی و فیلمسازی می باشد. این موزه چندین غرفه عکاسان بنام دارد از جمله نخستین عکاس شهرستان مشگین شهر اسماعیل ارشادی به تولد 1270و درگذشت 1341می باشد که آثار بجامانده از این عکاس در موزه نگهداری میشود. مخزن نگاتیو عکس حدود 100هزار قطعه ،غرفه آپارات و تلویزیون و دوربین های قدیمی ،گالری و نمایشگاه عکس دایمی ،کتابخانه عکس و سینما  از بخش های دیگر موزه می باشد.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید