اخبار

توجه به ادبیات داستانی از الزامات طرح‌های توسعه فرهنگی است

توجه به ادبیات داستانی از الزامات طرح‌های توسعه فرهنگی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: داستان از ملزومات طرح‌های توسعه فرهنگی است؛ یعنی رمان، قصه فیلم، تئاتر، موسیقی و در یک کلام هنر»در کنار طرح‌هایی چون پتروشیمی، منطقه آزاد مرزی، راه آهن و ... توسعه را ممکن و محقق می‌سازد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، نخستین نشست از سلسله نشست‌های ماه و داستان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل با حضور جمعی از فعالان داستان‌نویسی استان به بررسی مجموعه داستان «ما سه نفر هستیم» نوشته داوود غفارزادگان اختصاص یافت

در ابتدای این نشست، سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضمن تبریک روز قلم بر قلمداران و داستان‌نویسان، با ابراز خرسندی از آغاز این سلسله نشست‌ها، گفت: اینکه جمعی به صورت خودجوش و از سر علاقه برگزاری چنین جلساتی را پیگیری می‌کنند، مایه مباهات است و برگزار شدن هیأتیِ این گردهمایی، بر غنای آن می‌افزاید.

وی افزود: اگر داستان وارد گفتمان روزمره ما شود، برای غنای فرهنگی استان کارساز خواهد بود. داستان از ملزومات طرح‌های توسعه فرهنگی است؛ یعنی رمان، قصه فیلم، تئاتر، موسیقی و در یک کلام «هنر» در کنار طرح‌هایی چون پتروشیمی، منطقه آزاد مرزی، راه آهن و ... توسعه را ممکن و محقق می‌سازد.

اسحاقی ادامه داد: رمان زاییده تفکرات انسانی والاست؛ انسانی که از هم‌ردیف‌های خود چندین برابر بالاتر، بیشتر، عمیق‌تر و دورتر می‌بیند و از چشم‌انداز خود تحفه‌ای برای بقیه می‌آورد یا آنها را با خود به فضای کشف‌نشده مطلوب خیال و رؤیا می‌برد.

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید