اخبار

افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های تولیدکنندگان و طراحان پوشاک استان اردبیل

افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های تولیدکنندگان و طراحان پوشاک استان اردبیل
نمایشگاه توانمندی‌های تولیدکنندگان و طراحان پوشاک استان اردبیل با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین استان اردبیل در پاساژ جواهر افتتاح گردید

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در آیین افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های تولیدکنندگان و طراحان پوشاک استان اردبیل گفت: طراحان و تولیدکنندگان ما صاحب ذوق و حتی در این حوزه از نبوغ بالایی برخوردارند، اما متأسفانه بازار عرضه و مصرف در دست برندهای نامأنوس و بیگانه است.

سید ناصر اسحاقی افزود: گاهی می‌بینیم محصولاتِ تولیدکنندگان ما با برندهای بیگانه عرضه می‌شود چون متأسفانه ذائقه عمومی به برند خارجی عادت کرده و این نقطه ورشگستگی سبک بومی و اسلامی ما است.

وی تصریح کرد: در ابتدای راه فرهنگ‌سازی در حوزه مد و لباس هستیم که به تصور ما اگر همپای این آگاهی‌بخشی عمومی، تولیدکنندگان در طراحی و کیفیت اجناس با مردم هم‌پا شوند، به زودی شاهد استقبال بیشتری از سوی آنها خواهیم بود و گرایش به محصولات بومی در آینده‌ای بسیار نزدیک نه از روی ناچاری بلکه از نظر کیفیت و زیبایی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با قدردانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، شورای امور صنفی، اتحادیه‌ها، کارخانه‌داران، تولیدکنندگان و طراحان هنرمند حوزه مد و لباس برای احیای سبک ایرانی و اسلامی که در وجهی عالی این نمایشگاه را در معرض دید عموم قرار دادند، گفت: تعدد طرح و ایده در نمایشگاه توانمندی‌های تولیدکنندگان و طراحان پوشاک استان اردبیل کم‌نظیر است و اگر ایده‌های برتر و قابل رقابت با اجناس خارجی در کنار حس زیبایی‌شناسی در تولیدات قرار گیرد مردم به این سبک گرایش بیشتری خواهند داشت.

اسحاقی اضافه کرد: بهتر است فرزندان را از کودکی به سمت حمایت از کالاها و تولیدات داخلی تشویق کنیم تا در آینده به خودکفایی و استقلال در این زمینه برسیم.

وی از مردم خواست تا با حضور در این نمایشگاه، ضمن بازدید، قیمت‌ها را بر اساس جنس و مدل و کیفیت ارزش‌گذاری کنند.

رامین صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در جریان افتتاح نمایشگاه گفت: در سال رونق تولید، یکی از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت، حمایت از تولید است از این رو 15 غرفه نمایش و عرضه پوشاک با تنوع مختلف و منطبق با فرهنگ منطقه برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه اردبیل قطب نساجی کشور شده است، افزود: واحدهای تولیدی کشورها و شرکت‌های خارجی برای تهیه لباس، پارچه‌های این منطقه را پیش‌خرید می‌کنند که نشان از کیفیت بالای کارها دارد.

صادقی تأکید کرد: برای اینکه هم فرهنگ خود را داشته باشیم، هم در حوزه اشتغال از واحدهای تولیدی حمایت شود و سرمایه‌گذاری پا بگیرد از محصولات ایرانی و بومی خود استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: توصیه ما به مردم این است که اجناس را با مشابه خارجی آن از نظر کیفی مقایسه کنند؛ در این صورت خواهند دید قیمت این اجناس مقرون به صرفه است.

لازم به ذکر است  این نمایشگاه از امروز تا 31 تیرماه، از ساعت 10 تا 21 در کوی طوی، پاساژ جواهر دایر خواهد بود.

 

.
۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید