اخبار

اجرای نمایش «شاه اسماعیل» در اردبیل

اجرای نمایش «شاه اسماعیل» در اردبیل
همزمان با پاسداشت هفته استان اردبیل «شاه اسماعیل» در اردبیل به اجرا در می آید

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، گروه تئاتر مغان هنر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نمایش«شاه اسماعیل» را در روزهای هشتم و نهم مرداد و همزمان با هفته پاسداشت استان اردبیل در جوار مزار شاه اسماعیل صفوی و و در مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیل به صورت محیطی به اجرا در می آورد.

این نمایش که روایتگر موقعیت دشوار شاه اسماعیل برای مقابله با دولت عثمانی است، از تولیدات گروه تئاتر مغان هنر پارس آباد است که پیش از این نیز در تالارشمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل و   مجتمع فرهنگی و هنری آراز شهر پارس آباد به روی صحنه رفته است.

این نمایش را علی حسن زاده نوشته و غریب منوچهری آن را طراحی و کارگردانی کرده است. در این نمایش، علی محمدزاده، عباس جاهد،‌ نسرین هوشیار، امیرعلی عالیش‌زاده، شهرام محرابی،‌ حسن جباری، محسن وظیفه، توحید قهرمانی، مسلم بایرامی، هومن روحی و شاهین رمضان‌پور ایفای نقش می کنند.

همچنین سرپرستی گروه موسیقی این نمایش که براساس اشعار خود شاه اسماعیل خطایی تنظیم شده است، یاشار هاشمی برعهده دارد. فرشاد جعفر زاده هم تهیه کننده این نمایش است
۹ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید