اخبار

نشست هماهنگی دوره آموزشی کارآفرینی فرهنگی و هنری ویژه فعالان روستا و عشایر استان اردبیل

نشست هماهنگی دوره آموزشی کارآفرینی فرهنگی و هنری ویژه فعالان روستا و عشایر استان اردبیل
جلسه هماهنگی دوره آموزشی کارآفرینی فرهنگی و هنری ویژه فعالان روستا و عشایر استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، جلسه هماهنگی دوره آموزشی کارآفرینی فرهنگی و هنری ویژه فعالان روستا و عشایر استان اردبیل در سالن شهدای هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضمن خیرمقدم گویی و عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع)، خواستار همکاری اعضاء جلسه جهت برگزاری دوره یک روزۀ آموزشی کارآفرینی فرهنگی و هنری ویژه فعالان روستا و عشایر استان اردبیل گردید و گفت: در سالهای گذشته، شهر در حوزه برنامه ریزی توسعه فرهنگی وهنری، بیشتر مورد توجه قرار گرفته و آنطور که باید و شاید این امر در روستا و عشایر مورد اهمیت واقع نشده و به نوعی مغفول مانده است.

یاسر محمدپور افزود: خوشبختانه در سال های اخیر، با برنامه ریزی که در دولت صورت گرفته و به تبع آن، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی و سیاست های کلانی را در خصوص پتانسیل های فرهنگی و هنری در سطح روستا و عشایر، مورد توجه قرار داده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: بنابراین دستگاه های فرهنگی استان نیز با هماهنگی و برنامه ریزی مناسب و درازمدت، باید در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر در سطح استان و بخصوص در روستا و عشایر فعال گردند عشایر و روستایی که قشر عظیم جامعه استان اردبیل را شکل می دهند و با توجه به پیشینۀ تاریخی و فرهنگی قوی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

 وی لازمه این کار را نیاز به آموزش های کاربردی دانست و عنوان کرد دوره آموزشی کارآفرینی فرهنگی و هنری ویژه فعالان روستا و عشایر استان اردبیل در این راستا تشکیل خواهد شد. در این نشست مسائل مربوط به این دوره، به صورت تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید