اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گفت: معرفی الگو برای نسل جوان از مهمترین نیازهای تربیتی و اخلاقی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، آیت الله عاملی؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت عباس (ع) را الگوی مقاومت ملت ایران درمقابل زورگویی های آمریکا دانست و گفت: باید ابعاد مختلف اخلاقی و رفتاری این بزرگواران در طول زندگی پر برکتشان برای نسل جوان تبیین شود تا جوانان بتوانند بصورت محسوس از الگوی رفتاری آنان در طول زندگیشان بهره مند شوند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، ضمن قدردانی از تمامی دستگاهها و نهادها در برپایی پرشور و شعور مراسمات عزاداری درایام محرم و صفر گفت: برای جلوگیری از تحریف ها و سوء استفاده برخی از جریانهای منحرف حتما باید این عزاداری ها بصورت مستمر پالایش شده و از نفوذ خرافات در عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) جلوگیری شود.

وی گفت: در کنار فرهنگ عاشورا باید به مفاهیم و آموزه های قرآن نیز توجه ویژه ای داشت و خوشبختانه در طول 40 سال پس از انقلاب نسل جوان با مفاهیم قرآن مانوس شده اند که حجم حافظان و قاریان قرآن این موضوع را تایید می کند.

سید ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم از برگزاری بزرگداشت دکتر برزگر جلالی در 16 آبان خبر داد و گفت: اول آبان ماه نیز نخستین سوگواره ملی "ماه منیر" درنگارخانه خطایی برگزار می شود.

همچنین در پایان این مراسم از امیر رضا میرعبدالهی نوجوان حافظ کل قرآن تجلیل شد.


۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید