اخبار

رشد 6 برابری اجراهای تئاتر در استان اردبیل

رشد 6 برابری اجراهای تئاتر در استان اردبیل
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: امسال و سال گذشته، رشد 6 برابری را در اجراهای تئاتر نسبت به سال های گذشته شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، غریب منوچهری در آستانه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل گفت: با توجه به استقبال بسیار بالای گروه های هنر نمایش از اجرای عمومی و جهت شرکت در جشنواره تئاتر استانی، امسال با محدودیت مکان تمرین و اجرا روبرو هستیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: محدودیت ها مربوط به این می‌شود که اکثر گروه‌ها ساعات خاص بعد از ظهر را متقاضی هستند که این موضوع باعث تداخل درخواست ها گردیده است.

وی با اشاره به اینکه عمده تمرینات و اجراها در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل اتفاق می افتد تصریح کرد: سه اتاق تمرین و دو پلاتو کوچک و یک سالن اصلی در این مجموعه است که به خاطر اینکه سالن اصلی عمدتاً برای اجرا ها در نظر گرفته می شود تمرینات در سایر بخش ها برنامه ریزی شده و به طور مرتب انجام می گیرد.

وی اظهار داشت: استقبال بیش از حد هنرمندان نمایش برای اجرای های تئاتر، مسئولیت ما را سنگین تر کرده و طی درخواست ها و مکاتبات مختلف با مسئولین استانی و کشوری در حال پیگیری ایجاد تئاتر شهر برای اجرای ویژه تئاتر در اردبیل هستیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: امسال و سال گذشته، رشد 6 برابری را در اجراهای تئاتر نسبت به سالهای گذشته شاهد هستیم که این امر فقط به شهرستان اردبیل و مرکز استان اختصاص ندارد و در دیگر شهرستان های استان نیز همین امر صادق است شهرستانهای خلخال و گرمی و مشکین شهر و بیله سوار و پارس آباد از جمله شهرستان های فعال در حوزه نمایش هستند که در طول سال اجرا دارند.

وی با اشاره به برگزاری بیست و هفتیمن جشنواره تئاتر استانی اردبیل افزود: با توجه به اینکه، جشنواره های تئاتر استانی برآیند اجراهای عمومی گروه ها بوده و گروه ها ملزم هستند برای شرکت در جشنواره تئاتر استانی حداقل پنج اجرا، قبل از شروع جشنواره داشته باشند برخی از گروه ها این امر را منتهی به روزهای شروع جشنواره می کنند که این امر مشکلاتی را به وجود می آورد.

وی اظهار داشت: اما با وجود مشکلات فروان، با توجه به امکانات موجود، در خدمت هنرمندان نمایش استان هستیم و تاکنون تلاش شده است از امکانات موجود برای تمرینات گروه ها به بهترین نحو استفاده گرددو  تا امروز بیش از 30 گروه نمایشی از اول سال تاکنون اجرا داشته اند و حدود 10 گروه نیز در حال تمرینات نهایی و آماده سازی برای اجرا می باشند.

وی همچینین خاطر نشان کرد: هیچ درخواست تمرینی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل واصل نشده است که تاکنون محل تمرینی به آنها داده نشده باشد و تمام تلاشمان رفع مشکلات هنرمندان فرهیخته استان است.


۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید