اخبار

کارگروه های شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین فعال می شوند

کارگروه های شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین فعال می شوند
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین گفت: کارگروه های شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین فعال می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سعید دست افشان، دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی از لحاظ ساختاری عالی ترین مجموعه ای است که می تواند در حوزه فرهنگ فعالیت کند، گفت: با ظرفیت شناسی، برنامه ریزی و هم افزایی دستگاهی می توان در رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه اقدام موثری انجام داد.

دست افشان، با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی مجمعی قرارگاهی و رسمی برای فرهنگ عمومی کشور است و باید تقویت شود، افزود: به منظور استفاده بهینه از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی تشکیل کارگروه های مختلف در قالب این شورا ضروری به نظر می رسد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین گفت: به منظور پویایی هر چه بیشتر شورای فرهنگ عمومی سرعین و کاربردی کردن مصوبات جلسات شورای فرهنگی عمومی شهرستان، کارگروه های جوانان، خانواده، مفاخر، رسانه و گردشگری  شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین تشکیل می شود.

دست افشان با تاکید بر اهتمام هرچه بیشترنسبت به عملکرد شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیان کرد: هدف از تشکیل این کارگروه ها رصد هر چه بهتر مسایل فرهنگی و اجتماعی و طرح  آن در صحن شورای فرهنگ عمومی شهرستان و در نتیجه پیش بینی راهکارهای عملیاتی و انجام اقدامات موثر در راستای حذف ناهنجاری های فرهنگی، اجتماعی و ایجاد هنجارهای مناسب فرهنگی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی ریشه فرهنگی و اجتماعی دارد افزود: در کنار همه نقاط قوت موجود در سطح شهرستان به نظر می رسد باید در سه حوزه حراست از طبیعت، اخلاق اجتماعی و مباحث مرتبط با گردشگری بیش از گذشته متمرکز شویم.

وی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین گفت: با استفاده از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی و همکاری و هم افزایی دستگاه های مختلف اجرایی می توان بهتر مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی سطح شهرستان را شناخت و برای برطرف کردن آنها برنامه ریزی منسجمی ترتیب داد.

وی با تاکید بر آمادگی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برای همکاری با دستگاههای اجرایی شهرستان در راستای شناسایی معضلات فرهنگی و اجتماعی به ضرورت تقویت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان اشاره کرد و گفت: وجود دبیرخانه قوی می تواند به عملکرد هرچه بهتر قرارگاه عملیاتی فرهنگ عمومی کمک کند.

دست افشان افزود: برای بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی و تقویت کارکرد شورای فرهنگ عمومی تقویت دبیرخانه، حضور اعضا در کارگروه های تشکیل شده توسط دبیرخانه، انجام کارهای مطالعاتی با برش های شهرستانی و ضمانت اجرایی بالا برای مصوبه های شورای فرهنگ عمومی ضروری است.


۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید