اخبار

شکوه و هیبت با معرفی فرهیختگان و نخبگان

شکوه و هیبت با معرفی فرهیختگان و نخبگان
نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل گفت : برای بازگشت به شکوه و هیبت گذشته نیازمند قدردانی و معرفی فرهیختگان و نخبگان خادم مردم این مرز و بوم هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در آئین نکوداشت دکتر برزگر جلالی با بیان اینکه ایران قرن‌ها قبل در دنیا از عظمت و تمدن بی‌نظیر برخوردار بود، گفت : برای بازگشت به شکوه و هیبت گذشته نیازمند قدردانی و معرفی فرهیختگان و نخبگان خادم مردم این مرز و بوم هستیم.

آیت الله سیدحسن عاملی افزود: طی 500 سال قبل از انقلاب اسلامی، ایران به واسطه بی‌لیاقتی اکثر حاکمان، عظمت و شکوه خود را به تدریج از دست داد به گونه‌ای که باوجود سرآمد بودن ایران زمین در پرورش پزشکان و دانشمندان بی‌نظیر در دوره حکومت پهلوی شاهد حضور پزشکان جنوب شرق آسیا برای طبابت در شهرهای مختلف کشور بودیم.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی برخورداری از علم حرف اول را می‌زند، اظهار کرد: اگر بخواهیم به آن عظمت گذشته برسیم و در همه زمینههای علمی و فنی در دنیا سرآمد باشیم باید با ارج نهادن به داشته‌های ارزشمندمان و معرفی آنان به نسل کنونی بتوانیم در زمینه علم و دانش سریعتر از سایر کشورها حرکت کنیم.

وی گفت: کشورمان از شخصیت‌های بسیار برجسته و بزرگ علمی، ادبی و معنوی مانند حافظ ، سعدی ،مولوی ، سنائی ، جامی و ... برخوردار هست که بیگانگان و بدخواهان این مرز و بوم سعی در فراموش شدن و گرفتن آنان از مردم ایران دارند و نباید اجازه موفقیت به دشمنان در این زمینه را بدهیم.

وی برگزاری چنین آئین‌هایی را برای تحقق این هدف متعالی موثر دانست و خاطرنشان کرد: باید خروجی آنها الگوسازی و فراهم شدن زمینه استفاده نوجوانان و جوانان این دیار از این الگوها باشد.

وی با اشاره به تعین تکلیف باغ موسوم به شریعت در میدان بسیج اردبیل از استاندار اردبیل خواست تا در عملی شدن تصمیم گرفته شده مبنی بر تبدیل این مکان به عنوان باغ مفاخر تسریع کند و با نصب تندیس شخصیت‌های  برجسته علمی و شخصیت‌های معنوی جامعه دانش آموزان و جوانان ما برای ادامه راه آنها  تشویق و ترغیب شوند.

وی از دکتر محمد برزگر جلالی به عنوان پزشک و دانشمند فرهیخته یاد کرد که به خاطر برخورداری از تقوای الهی و موازین انسانی نه تنها در علم پزشکی بلکه در دیگر علوم و ادبیات نیز از تبحر فراوان برخوردار است.


۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید