اخبار

نکوداشت دکتر محمد برزگر جلالی در اردبیل

نکوداشت دکتر محمد برزگر جلالی در اردبیل
آئین نکوداشت دانشمند، نخبه داروسازی و جزو یک درصد دانشمند برتر جهان دکتر محمد برزگر جلالی در اردبیل با حضور چهره‌های علمی و سیاسی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در آئین نکوداشت دکتر محمد برزگر جلالی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به عنوان دبیر دو تشکل علمی و فرهنگی چون شورای فرهنگ عمومی و امجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان بر خود وظیفه میداند که در شناسایی شخصیت های علمی، فرهنگی و ادبی استان اردبیل اهتمام بورزد.

وی افزود: وظیفه داریم داشته های خود را شناسایی نماییم و به نسل جدید، معرفی کنیم چرا که اگر بخواهیم آینده را مدیریت نماییم باید به الگوسازی برای نسل آینده و هویت آفرینی برای این نسل بپردازیم و در این مورد دقت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی استان در این راستا و تجلیل از مفاخر علمی، فرهنگی و ادبی استان، قدم های بزرگی را برداشته است و در این روز، مفتخر هستیم که یکی از مفاخر نامدار استان و چهره علمی، فرهنگی و ادبی استان یعنی پرفسور دکتر محمد برزگر جلالی را معرفی کنیم.

رییس انجمن داروسازان ایران نیز در این آئین گفت: علم داروسازی در ایران طی نیم قرن گذشته به واسطه تلاش و ازخودگذشتگی انسان‌هایی مانند دکتر برزگر جلالی‌ها و شفیعی‌ها و ... راه یکصد ساله را پیموده است.

دکتر ضیا افزود: شاید آن زمان کمتر فردی تصور می کرد که داروسازی در ایران به آن اندازه از پیشرفت برسد که یافته‌های مفید دانشمندان این مرز و بوم در این رشته برای تمام مردم دنیا مفید و موثر واقع شوند.

وی وجود انسان‌های وارسته در ایران را باعث افتخار همه مردم ایران دانست و افزود: چنین انسان برجسته‌ای که در تمام دنیا شناخته شده و مقام علمی بالایی دارد به خاطر برخورداری از تقوای الهی از همه وابستگی‌های دنیوی و مادی وارسته است و چنین اشخاصی را باید همواره قدر دانسته و به همه نسل های کنونی ایران و دیگر کشورها معرفی کنیم.

در این مراسم ضمن قرائت پیام سورنا ستاری معاون علمی رییس جمهوری و رییس بنیاد علمی نخبگان ایران که خطاب به دکتر محمد برزگر جلالی نوشته شده بود از توانایی‌های علمی و نیز خدمات این شخصیت برجسته تقدیر گردید.

دکتر برزگر جلالی  طی سخنان کوتاهی در این مراسم ضمن تقدیر از شورای فرهنگ عمومی استان در زمینه معرفی و تکریم از شخصیت های علمی و معنوی گفت: بنده به غیر از انجام وظیفه هیچ کار مهمی نکرده ام و شاید در انجام وظایفم نیز کوتاهی داشته ام.   

دکتر محمد برزگر جلالی در سال 1324 در اردبیل دیده به جهان گشود و پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران با رتبه اول پذیرفته شد.

وی که سالها به عنوان یک محقق و شخصیت علمی در زمینه علم داروسازی در نقاط مختلف ایران خدمت کرده علاوه بر ایران در سطح کشورهای پیشرفته دنیا نیز در این رشته شناخته شده است.


۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید