اخبار

افتتاح نمایندگی انجمن سینمای جوان شهرستان پارس آباد

افتتاح نمایندگی انجمن سینمای جوان شهرستان پارس آباد
انجمن سینمای جوان نمایندگی پارس‌آباد مغان همزمان با روز ملی سینما افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، آیین افتتاح انجمن سینمای جوانان نمایندگی پارس‌آباد مغان با حضور مسؤولان کشوری و استانی در مجموعه فرهنگی سینمایی انقلاب شهرستان پارس‌آباد و با همکاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر به مناسبت روز ملی سینما برگزار شد.

سید ناصر اسحاقی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم، اظهار کرد: سال‌ها بود فعالین عرصه سینمای پارس‌آباد این مطالبه را داشتند که متأسفانه زیرساخت‌ها آماده نبود و امروز دفتر انجمن سینمای جوانان شهرستان پارس‌آباد را همزمان با روز گرامیداشت ملی سینما افتتاح شد.

وی گفت: با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمای جوانان کشور و با پیگیری و همکاری فرمانداری و شهرداری و شورای اسلامی پارس‌آباد، این مهم به وقوع پیوست و ان‌شاءالله شاهد پیشرفت و توسعه علاقمندان در حوزه فیلم در این شهرستان خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تأکید کرد: از علاقمندان در حوزه فیلم انتظار است که با اولویت آسیب‌های اجتماعی، کسب و کار استان، معرفی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های گردشگری و فرهنگی و هنری استان تلاش کنند تا سیمای استان را از دریچه دوربین چشمگیرتر به کشور و دنیا نشان دهند.

اسحاقی در خصوص کمک هزینه چاپ کتاب هنرمندان عنوان کرد: از هنرمندانی که کتاب چاپ کنند بعد از مجوز و چاپ کتاب با توجه به قیمت کتاب گاهی ۲۰۰ و ۳۰۰ جلد کتاب خرید می‌کنیم تا کمک هزینه‌ای برای ایشان باشد.

وی در خصوص بیمه هنرمندان تصریح کرد: اکیپی از صندوق اعتباری هنر که موضوع بیمه هنرمندان را پیگیری می‌کنند در استان هستند و به همه شهرستان‌ها رفته و با یک یک هنرمندان ارتباط خواهند داشت.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: این اکیپ در طی دو روز آینده به شهرستان پارس‌آباد می‌آیند و همه مشکلات بیمه‌ای هنرمندان باید حل شود.

گفتنی است، شهرستان پارس‌آباد بیش از ۵۰۰ نفر هنرمند دارد که ۵۰ نفر آن‌ها به‌طور فعال در حوزه فیلم فعالیت دارند.

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید