اخبار

صالحی: فضای مجازی در حال حاضر فضای حقیقی فعالیت های فرهنگی است

صالحی: فضای مجازی در حال حاضر فضای حقیقی فعالیت های فرهنگی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با همکاران اداره کل استان اردبیل گفت: فضای مجازی در حال حاضر فضای حقیقی فعالیت های فرهنگی است بنابراین آینده حوزه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این بستر تعریف خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سید عباس صالحی  در دومین  روز سفر خود به اردبیل در جمع  مدیران و کارکنان اداره کل استان ضمن عرض  تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله حسین (ع) و تقدیر و تشکر از همکاران  خود که بی منت در ادارات شهرستان ها در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت می کنند، افزود: ما از طریق گزارش های ماهانه و سالانه ارسالی از ادارات کل استان ها به نحوی در جریان کارها و اقدامات و تلاش های بی وقفه همکاران در دورترین نقطه ایران هم قرار می گیریم و همواره سعی داشته ایم که پیگیر مطالبات و خواسته های آن ها در هیأت دولت باشیم.

سید عباس صالحی با بیان این نکته که باید جایگاه و موقعیت خودمان را در فضای کاری و حوزه کارکردی تقویت کنیم، افزود: زمانی که بتوانیم در جامعه با عملکرد مطلوب خویش نسبت به وزارتخانه های دیگر پیشی بگیریم و حضورمان را در پیشبرد اهداف آرمان های ایران اسلامی در جامعه پررنگتر و با ارزش تر جلوه دهیم آن وقت می توانیم مطالبات خود را با زبان رسا و محکم در همه زمینه ها و در هر کجا بیان کنیم.

وی در راستای تحقق مرجعیت سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جامعه ادامه داد: واگذاری مسئولیت دبیرخانه شورای اطلاع رسانی و ریاست کارگروه فضای مجازی استان ها با نگاه مرجعیت سازی به ادارات کل صورت گرفته است و وزارتخانه نیز با قبول مسئولیت رصد فرهنگی، مرکز پایش فرهنگی کشور و ریاست کارگروه فرهنگی دولت در راستای تحقق این امر مهم قدم برداشته است که همت و تلاش روز افزون تک تک کارکنان این وزارتخانه را می طلبد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به این که فضای مجازی در حال حاضر فضای حقیقی فعالیت های فرهنگی است، گفت: بنابراین آینده حوزه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این بستر تعریف خواهد شد.

سید عباس صالحی در راستای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر در استان ها نیز تصریح کرد: برای رسیدن به این امر مهم استان ها باید با الگوگیری از شهر های خلاق عملا به شبکه های شهرهای خلاق بپیوندند تا علاوه بر جذب سرمایه به شهرها در شکل گیری قطب های فرهنگی و هنری قدم بردارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احداث خیابان ها و گذرهای فرهنگ و هنر را نیز در رونق اقتصاد فرهنگ و هنر استان های ضروری عنوان کرد و افزود: جذب گردشگران و سرمایه گذاران از کانال های فرهنگ و هنر سود هنگفتی را در آینده ای نزدیک در جهت اشتغال زایی در استان ها خواهد داشت.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید