اخبار

مراسم تجلیل از رحیم اسداللهی متخلص به قارتال

مراسم تجلیل از رحیم اسداللهی متخلص به قارتال
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل مراسم تجلیل از استاد قارتال در سرعین برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، مراسم تجلیل از رحیم اسداللهی متخلص به قارتال به مناسبت نیم قرن تلاش در حوزه شعر شهرستان سرعین برگزارشد.

 با حضور حجت الاسلام محمود اصغری، امام جمعه سرعین، سیدناصر اسحاقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، حسن حسن پور، فرماندار سرعین و جمعی از مسئولین شهرستان سرعین و علاقمندان فرهنگ و هنر مراسم تجلیل از استاد رحیم اسداللهی متخلص به قارتال در سالن صدف سرعین برگزار شد.

ابتدای این جلسه حسن حسن پور، فرماندار سرعین ضمن خیرمقدم به حاضران تلاشهای رحیم اسداللهی در حوزه شعر وادب را ستود و گفت: رحیم اسداللهی چهره ای ماندگار در ادبیات استان است.

حسن پور افزود: تجلیل از مفاخر می تواند سبب ایجاد انگیزه دربین نسل جوان شود و وجود شخصیت هایی همچون اسداللهی برای فرهنگ وهنر شهرستان بسیار ارزشمند است که باید به نحو مطلوب مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این مراسم سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه در شرایط کنونی جهان مواجهه با فرهنگ جهانی سازی، اهمیت هویت های قومی و ملی درعرصه های خرد وکلان فرهنگی حائز اهمیت بیشتری می شود، گفت: مفاخر یک ملت رابطه ای مستقیم با هویت و خودباوری فرهنگی آن ملت در فرآیند جهانی سازی دارند.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: شناخت مفاخر فرهنگی و هنری یک ملت و تلاش برای الگوسازی آنها تا حد قابل توجهی در اعتلای هویت فردی، اجتماعی و ملی آن ملت موثر خواهد بود.

اسحاقی اضافه کرد: وجود شخص رحیم اسداللهی در سرعین نشان می دهد که سرعین نه تنها از موهبت چشمه های بهشتی برخوردار است بلکه وجود این شخصیت ها هم اعتباری برای این شهر به شمار می رود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: در آینده ای نزدیک سرعین قطب فرهنگی کشور خواهد شد و علاوه بر اینکه گردشگران از آب و هوا و موهبت های طبیعی آن بهره مند می شوند از اتفاق ها و رویدادهای مهم فرهنگی و هنری این شهر و هنرمندان این دیار بی بهره نخواهند ماند.

وی با بیان اینکه توجه و حمایت مسئولین می تواند به تکثیر شخصیت هایی همچون رحیم اسداللهی کمک کند، ابراز امیدواری کرد زیر ساخت های لازم برای انجام رویدادهای فرهنگی در سطح ملی وبین المللی در سرعین آماده شود.

شعر خوانی رحیم اسدللهی، جهان گلدوست، اجرای زنده موسیقی توسط مهراد اسماعیلی و کیوان ناصری و همچنین اجرای شاد گروه دوبله «داب سس اردبیل» از بخش های دیگر این مراسم بود.

گفتنی است درپایان این مراسم از سه عنوان کتاب رحیم اسداللهی با عناوین«سن گلمه سن، اوزوم گللم»، «ایپک یولو، سرعیندن تبریزه»،«قارتالین بایرام پایی» که درسال 1398 چاپ ومنتشر شده بود رونمایی شد و با حضور مسئولین از این استاد تجلیل شد.

تجلیل از داریوش فیاضی، طبیعت گرد اهل سرعین اجرای مسابقه برای حاضران در سالن از بخش های دیگر این مراسم بود.

شایان ذکر است این مراسم بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرعین، شورای شهر و شهرداری سرعین عصر روز سه شنبه 12 آذر ماه 1398 در سالن صدف سرعین برگزار شد.


۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید