اخبار

شورای پژوهشی، تشکیل جلسه داد

شورای پژوهشی، تشکیل جلسه داد
سومین جلسه شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سید ناصر اسحاقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان و رئیس شورا، پژوهش و تحقیق را یکی از نیازها و ضرورت های برنامه ریزی عنوان کرد و با بیان اینکه برای تحقق برنامه های فرهنگی و هنری باید از ظرفیت های پژوهش و محققان بهره بگیریم، گفت: موضوع تحقیق و پژوهش و گفتگو از محورهای اصلی برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی است و باید استان ما در این حوزه کارهای ارزشمندی را ارائه دهد.

اسحاقی با اشاره به آغاز اجرای موفقیت آمیز طرح گفتگوی فرهنگی با حضور اساتید برجسته دانشگاه های استان و صاحب نظران فرهنگی و هنری، با تاکید بر استمرار این حرکت ارزشمند در استان و توجه ویژه به شهرستان ها، افزود: شورای پژوهشی می تواند در ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی تاثیرگذار باشد.

وی با اعلام اینکه بر اساس اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی، انتشار فراخوان اولویت های پژوهشی دستگاه های اجرایی استان در سال 98 به طور متمرکز و از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام شده است شد، گفت: همه محققان و پژوهشگران استان خصوصا" صاحب نظران در حوزه فرهنگی این فرصت را دااشتند تا بر اساس اولویت های دستگاه های اجرایی، پروپوزال های خود را ارائه دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان و رئیس شورا، با قدردانی از تلاش های انجام یافته برای اجرای طرح های تحقیقی، بر ضرورت تغییر روش در طرح های علمی و پژوهشی اداره کل متبوع در سال 99 تاکید کرد و با اعلام اینکه طرح های این اداره کل با توجه به رسالت و کارکردهای حوزه فرهنگ و هنر باید از شکل مکتوب به شکل هنری و مستند تغییر یابد، گفت: بر اساس نیازهایی که این اداره کل در حوزه های فرهنگی، هنری، ادبی، قرآنی، سینمایی و رسانه ای دارد، می توان به جای اجرای طرح به صورت مکتوب، از مستند سازی در قاب نمایش و فیلم استفاده کرد. وی افزود: هنرمندان استان می توانند در اجرای این طرح ها، ما را همراهی کنند.

اسحاقی با بیان اینکه طرح های ارائه شده باید قابلیت اجرایی داشته باشند، اظهار داشت: برای سال 99 باید از همه ظرفیت های استان به ویژه صداوسیمای مرکز اردبیل استفاده کنیم.


۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید