اخبار

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر در سال 99 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، بر توسعه فعالیتهای فرهنگی در سطح شهرستان تاکید نمودند.

وی افزود: تاکید ویژه بر حل مسائل اجتماعی فرهنگی باعث مصون سازی جامعه می شود و در نهایت جامعه را به سوی معنویت و پیشرفت سوق می دهد. به نظر ایشان، در حل این مسائل علاوه بر استفاده از امکانات ادارات و نهادها بایستی از ظرفیتهای مردم نیز استفاده نمود و برگزاری مراسم توسط دولت و حاکمیت باعث کم رونقی می گردد.

 در ادامه ایشان درخواست نمودند اعتبارات خاص و ویژه برای فعالیتهای قرانی، فرهنگی و ... تخصیص یابد تا بدینوسیله شاهد رشد و رونق فاعالیتهای فرهنگی و مشارکت هر چه بیشتر مردم در این زمینه باشیم.

امامی فرماندار شهرستان نیر و نایب رییس شورا، بر نقش و اهمیت ویژه شورای فرهنگ عمومی در جهت ساماندهی و حل معضلات تاکید داشت و برای اینکه خروجی جلسات شورا هر چه بیشتر مثمر ثمر باشد باید کارگروههای ویژه تشکیل گردد.

 وی با تاکید بر حل آسیبهای اجتماعی فرهنگی از نقش و تاثیر سرمایه اجتماعی سخن به میان آورد و استفاده از ظرفیتهای گروههای مرجع و نهادهای مردمی را لازم و ضروری دانست.


۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید