اخبار

استقبال خوب از طرح بهارانه کتاب 99 در اردبیل

استقبال خوب از طرح بهارانه کتاب 99 در اردبیل
طرح بهارانه کتاب 99 در اردبیل با استقبال خوب علاقه مندان به کتاب پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: با پایان طرح فصلی بهارانه کتاب ۹۹، ۳۰۴ هزار و۲۵۵ نسخه کتاب به مبلغ ۱۱۷میلیارد و ۴۸۸ میلیون و ۷۱۰هزار و ۵۷۴ریال توسط ۱۰۸ هزار و ۲۵۸ نفر در کشور خریداری شد.

سید ناصر اسحاقی افزود: استان اردبیل با مشارکت 2 درصد از کتاب‌فروشی‌ها در این طرح حاضر شد و توانست با فروش 4828 کتاب به ارزش یکی میلیارد و 997 میلیون و 45 هزار و 500 ریال، 2 درصد میزان کل فروش را به خود اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: کتابفروشی های الدورا، اورنگ، بهروز، خیام، دکتر بوک، کتابسرای مولانا، حکیم، مجتمع فرهنگی ولایت و نمایشگاه کتاب شریعتی از اردبیل، کتابفروشی دانشجو از پارس آباد و کتابفروشی دنیز از مشگین شهر کتابفروشی های عضو طرح بهارانه کتاب 99 در استان اردبیل بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: طرح بهارانه کتاب ۹۹ با شعار بهار کتاب همزمان با بهار دل ها از ۲۰ اردیبهشت همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) آغاز و  تا ۳۰ اردیبهشت ماه در سراسر کشور اجرا شد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند. در این طرح ها که با نام طرح های فروش فصلی مشهور شده اند، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.


۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید