اخبار

دیدار مردمی اعضای شورای فرهنگ عمومی نمین با اهالی روستاهای سوها و نیارق

دیدار مردمی اعضای شورای فرهنگ عمومی نمین با اهالی روستاهای سوها و نیارق
امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین با اهالی روستاهای سوها و نیارق از توابع بخش ویلکیج دیدار نمودند و به بررسی مشکلات اهالی و معضلات فرهنگی منطقه پرداختند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین یوسف زاده امام جمعه شهرستان در دیداری مردم که با اهالی روستاهای سوها و نیارق از توابع بخش ویلکیج شهرستان نمین داشت، ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) بر تشکیل مدیریت محلی در روستاها تاکید کرد و گفت: دهیاران و ائمه جماعت و شوراهای روستاها باید با تشکیل مدیریت محلی و سازماندهی امورات منطقه خویش کمک حال نظام در عرصه مدیریت کشوری باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین، حل و فصل بسیاری از مشکلات و حتی اختلافات جزئی اهالی را از طریق همین مدیریت محلی یکی از مهمترین وظایف اصلی تشکیل این کارگروه عنوان کرد و افزود: اعضای این کارگروه با مسئولیت ائمه جماعات و دبیری دهیاران و با حضور اعضای شورا، فرماندهان پایگاه، مدیران مدارس و مسئولین شبکه بهداشت و درمان و همچنین نمایندگان ادارات که در روستاها فعالیت می کنند، باید هر ماه تشکیل جلسه داده و نسبت به بررسی مشکلات و همچنین مطالبات اهالی اقدامات مقتضی را انجام داده و در صورت نیاز طی صورتجلسه ای جهت پیگیری لازم به مرکز شهرستان ارسال نمایند.

ناصری فرماندار شهرستان نمین در دیدار با اهالی نیارق بر تکمیل میدان شهدا و نصب المان شهدا در این روستا اشاره کرد و گفت: اعتبارات لازم جهت تکمیل این پروژه از طریق خیرین و بخش خصوصی تامین شده و انشاالله تا دیماه امسال به اتمام خواهد رسید.

وی سازماندهی حوزه گردشگری علی الخصوص در روستای سوها را ضروری دانست و افزود: حفظ و نگهداری از منابع ملی و جنگل وظیفه تک تک نفرات جامعه است و در این راستا اهالی روستا به دلیل آشنایی با منطقه و همچنین نزدیکی به جنگل نقش مهمی را در صیانت و حراست از این منابع خدادادی دارند.

مرتضی بالار دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین، اهالی روستای سوها را به دلیل وجود پربرکت حافظان قرآن کریم، الگوی رفتاری مناسب و شایسته برای منطقه دانست و گفت: زمانی که ما بتوانیم از یک الگوی رفتاری که برگرفته از قرآن و نشأت یافته از مکتب اسلام و سیره ائمه معصومین است، در تربیت نسل جوان بهره ببریم یقینا بسیاری از مشکلات فرهنگی که در جامعه درگیر آن هستیم خود بخود حل خواهد شد.

وی در ادامه توسعه فعالیت های قرآنی را از مهمترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و اظهار داشت: معاونت قرآنی این وزارتخانه با صدور مجوز فعالیت به موسسات قرآنی و برگزاری آزمون سراسری قرآن در هر سال مسیر رشد و بالندگی در جامعه را با تربیت نسل قرآنی هموار نموده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نمین، روستای نیارق را به عنوان روستایی شهید پرور در دوران پیروزی انقلاب اسلامی قلمداد کرد و افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راس آن سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را همواره در اولویت برنامه کاری خویش قرار داده اند و به این امر حیاتی و مهم که در صیانت از نظام جمهوری اسلامی و حفظ کشور از شر دشمنان اسلام و انقلاب نقشی مهمی دارد، با تدوین برنامه های فرهنگی و هنری مرتبط با این موضوع و همچنین تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران با تکیه بر مکتب فکری و سیاسی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی جامه عمل پوشانیده اند.

در این دیدار مسئولین شهرستان ضمن استماع اظهارات و مطالبات اهالی روستا، راهکارهای مناسبی در راستای حل مشکلات منطقه ارائه نمودند و تا حصول نتیجه، پیگیری حل مشکلات را در دستور کار خویش قرار دادند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید