اخبار

گام دوم ثبت نام اصحاب فرهنگ و هنر استان اردبیل در سامانه کارا

گام دوم ثبت نام اصحاب فرهنگ و هنر استان اردبیل در سامانه کارا
سیدناصر اسحاقی: گام دوم ثبت نام سامانه کارا جهت ارائه تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در حوزه فرهنگ و هنر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل  در جلسه کمیته  تخصصی اطلاع رسانی و پیگیری تسهیلات کرونا گفت: از آنجا که کسب و کارهای فرهنگی و هنری با شیوع و گسترش ویروس کرونا آسیب بسیار جدی دیده اند و به دلیل اهمیت داشتن این موضوع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم گرفت خسارات این عزیزان را در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نماید.

سید ناصر اسحاقی افزود: با توجه به اینکه در اوایل سال مرحله اول ثبت نام هنرمندان و کسب و کارهای خسارت دیده از کرونا اطلاع رسانی و انجام گردید، اینک گام دوم آن یعنی ثبت نام متقاضیان اعم از خویش فرما و کارفرما آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در این مرحله از ثبت نام تمامی هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر، گروهای نمایشی و اعضای خانه تئاتر، موسیقی، انجمن تجسمی و خوشنویسان و هر یک از کار فرمایان و یا خویش فرمایانی که به نحوی با یکی از معاونت های تخصصی ارتباط داشته و یا مجوز فعالیت از این معاونت ها را دارا هستند می توانند اقدام نمایند. 

وی در ادامه تأکید کرد: تلاش حداکثری این مجموعه برای استفاده اصناف فرهنگ و هنر  این استان از این تسهیلات الزامی است و معاونت های تخصصی می بایست اطلاع رسانی جامع و کامل به هنرمندان مربوطه را انجام دهند تا هیچ کس از آن محروم نشود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل  گفت: ما باید از ظرفیت های اطلاع رسانی تشکل های صنفی، اقتصادی و بخش خصوصی فرهنگ و هنر استان در زمینه تسهیلات کرونا استفاده نماییم.

شایان ذکر است کارشناس واحد اشتغال و کارآفرینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به شماره تماس 0452331443 داخلی213 پاسخگوی سوالات و اشکالات در موارد ثبت نام متقاضیان سامانه "کارا" می باشد.

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید