اخبار

نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ نماز

نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ نماز
نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ نماز اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سید ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این نشست ضمن اشاره به اهمیت نماز در زندگی فردی و اجتماعی گفت: نماز، عبادتی است که تعداد بسیاری از آیات و روایات را به خود اختصاص داده و در قرآن، یکی از مهم‌ترین صفات انسان‌های شایسته و باتقوا، اقامۀ نماز شمرده شده است.

وی افزود: همچنین بهترین تعبیرها در روایات اهل بیت(ع) ، به نماز اختصاص یافته است که این امر نشان از اهمیت و جایگاه والای اقامه نماز دارد و هر چقدر در بحث ترویج و توسعه فرهنگ نماز تلاش گردد اثرات و ثمرات آن در زندگی فردی و اجتماعی انسانها نمود خواهد یافت.

در این نشست، تصویب برنامه های ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تخصیص اعتبار لازم از محل منابع داخلی به منظور اجرای برنامه های ترویج و توسعه اقامه نماز مورد بررسی قرار گرفت.

همچینین گزارش شش ماهه از فعالیت های صورت گرفته توسط معاونت ها، واحدها و شهرستانهای تابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در حوزه نماز جهت درج در سامانه جامع نماز وزارت متبوع و نیز سامانه سجاده ستاد اقامه نماز کشور ارائه و بررسی گردید.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید